Opis
Album Stanisława Sojki „Blublula” został wznowiony przez Polskie Nagrania w ekskluzywnej reedycji kultowej serii Polish Jazz, znanej fanom polskiej muzyki jazzowej od lat 60.
To pierwsze tak obszerne opracowanie w historii tej znakomitej płyty. Album, przy zachowaniu oryginalnej okładki, został wzbogacony dwujęzyczną książeczką, w której prócz wielu fotografii został zamieszczony wywiad ze Stanisławem Sojką. Autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku - Jacek Gawłowski.
To druga płyta w dyskografii Stanisława Sojki, wówczas obiecującego 21-letniego wokalisty, studenta kompozycji i aranżacji na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, nagrany i wydany w 1981 roku jako nr 63 serii Polish Jazz. Płyta wyjątkowa, świetnie przyjęta, wybrano ją na jazzową płytę roku 1981, a wydano w kolosalnym, jak na płytę jazzową, nakładzie 100.000 egzemplarzy…
Sojce towarzyszą w sekcji rytmicznej: na perkusji Czesław Bartkowski i na kontrabasie Zbigniew Wegehaupt, na fortepianie gra Wojciech Karolak – jeden z ojców założycieli jazzu w Polsce.
„Blublula” to do dziś jedna z najbardziej popularnych płyt w polskiej dyskografii jazzowej. Otworzyła Sojce drogę na wielkie krajowe i zagraniczne sceny i na kilka lat określiła jego artystyczną tożsamość. Wraz z biegiem lat i kariery Sojka nabrał własnego wyrazu i stylu, dziś jest faworytem dwóch pokoleń wiernej publiczności, a jego niezapomniane pieśni-hymny „Cud niepamięci”, „Tolerancja”, „Są na świecie rzeczy…”, czy „Tango Memento Vitae”, wciąż brzmią w ścieżce dźwiękowej czterech ostatnich dekad polskiej historii.
Utwory
1. I'm just a lucky so and so
2. Oh, what a beautiful morning
3. Satin Doll
4. Blue monk
5. I've know rivers
6. Doxy
7. Naima
8. P.S. (All blues)