American Iv - The Man Comes Around

Kod katalogowy: 633392Kod kreskowy: 0044006333922
Wytwórnia: American Recordings
Wykonawca: Johnny Cash
Gatunek: Country
Rok wydania: 2014
Ilość utworów: 15
Nośnik: CD
Rodzaj opakowania: Plastikowe
Stan: Nowa ?
Masz pytania? Skontaktuj się z nami - jesteśmy ekspertami w tym co robimy - pomożemy.
Zadzwoń 48 730 173 020 lub napisz do nas e-mail: sklep@przeto.pl
Produkt niedostępny
 1. The Man Comes Around
 2. Hurt
 3. Give My Love To Rose
 4. Bridge Over Troubled Water
 5. I Hung My Head
 6. First Time Ever I Saw Your Face
 7. Personal Jesus
 8. In My Life
 9. Sam Hall
 10. Danny Boy
 11. Desperado
 12. I'm So Lonesome I Could Cry
 13. Tear Stained Letter
 14. Streets Of Laredo
 15. We'll Meet Again

American IV:The Man Comes Around to album Johnny'ego Casha, czwarty z serii sześciu albumów "American", Większość piosenek na tej płycie to covery utworów innych artystów, często wywodzących się z zupełnie innych gatunków muzycznych. Na albumie, którego producentem był Rick Rubin, Casha wspomagają wokalnie Fiona Apple, Nick Cave i Don Henley. American IV był pierwszym albumem Casha od 30 lat, który otrzymał w Stanach Zjednoczonych status złotej płyty (ponad 500.000 sprzedanych egzemplarzy).

Najbardziej znanym utworem z płyty jest poruszający "Hurt", który został uznany za najlepszą piosenkę country w 2002. Teledysk do tej piosenki zebrał szereg nagród (Grammy, MTV Video Music Awards).

Innym znanym i lubianym utworem z tego albumu jest "Personal Jesus" Depeche Mode. Producent płyty Rick Rubin poprosił tu o pomoc gitarzystę Red Hot Chili Peppers Johna Frusciante, którego prosty, bluesowy riff stanowi główny motyw wspomnianego utworu.

"The Man Comes Around" - jedna z trzech piosenek Johnny'ego Casha znajdujących się na płycie, jest to zarazem jeden z ostatnich utworów napisanych przez Casha. Piosenka jest częściowo śpiewana, częściowo monodeklamowana i mówiona piosenka zawiera wiele cytatów z Biblii, szczególnie z Księgi Objawienia. Utwór rozpoczyna się częścią mówioną w której Cash opisuje nadejście czterech Jeźdźców Apokalipsy których pojawienia wieści dźwięk grzmotu i biały koń. Część śpiewana to opowieść Casha o nadejściu Jezusa który powraca na ziemię po to, aby osądzić ludzkość, refren opisuje, że powrót Zbawiciela obwieszczony jest przez dźwięk trąb i "one hundred million angels singing" (sto milionów aniołów). Utwór kończy się cytatem z Księgi Objawienia. Piosenka została użyta w filmach "Świt żywych trupów", "Nożownik", "Dziewczyna mojego kumpla", w 9 odcinku serialu "The Sarah Connor Chronicles" oraz w 7 odcinku mini-serialu "Generation Kill".

Gatunek: ROCK/COUNTRY/FOLK, Rok wydania: 2014, Rodzaj wydania: REISSUE, Dźwięk: STEREO, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: CASH, JOHNNY, Wydawca: AMERICAN RECORDINGS

 

Inne płyty tego wykonawcy

kupnoplyt
konkurs